Svet-Stranek.cz
web.stránky fan clubu Star Wars
STAR WARS Club

Úvod:web.stránky fan clubu Star Wars

Úvod

Právě si prohlížíte stránky Fan clubu STAR WARS věnované tomuto světovému fenoménu. Společně s kamarády jsme tento fanclub založili v roce 2009. Na stránkách se můžete dovědět novinky o Star Wars a všeho co se ho týká.
CO JE TO STAR WARS?
Star Wars jsou kultovní série science fiction filmů, které byly natočeny ve dvou sériích v letech 1977, 1980, 1983 a 1999, 2002, 2005 Georgem Lucasem a jeho společností Lucasfilm. Na sérii filmů navazuje rozsáhlá literatura rozvádějící dějovou linii do minulosti i do budoucnosti.

JAK VZNIKLY?
První Star Wars byly jedinečné díky svým speciálním efektům. Režisér George Lucas kvůli nim založil zcela novou trikařskou společnost, Industrial Light and Magic. První díl, Nová naděje (dnes se kategorizuje jako čtvrtý), byl natočen sice s nízkými náklady, odezva od diváků však byla ohromná. Další dva díly – pátý a šestý tak už mohly být natočeny s vyššími náklady a ještě lepšími efekty. V roce 1997 nechal Lucas první tři staré díly digitálně remasterovat a přidal do nich i dříve nepoužité scény. Pomocí remasteringu byly odstraněny i některé nedostatky způsobené starou trikovou technikou.
Po remasteringu se Lucas pustil do natáčení další série Hvězdných válek, dějově zařazených před předchozí tři díly. První film Skrytá hrozba byl promítán v kinech v červnu roku 1999 a sklidil velký úspěch, i když kritika poukazovala na značnou dětinskost filmu. Díky pokroku v počítačové technice jsou nové efekty mnohem realističtější než ve starší řadě. Poslední z filmů – Pomsta Sithů přišel do kin v červnu 2005. Veškerá prostředí a krajiny v tomto filmu jsou vytvořeny počítačovou grafikou. Celá nová série (kromě epizody 1) byla natočena digitální kamerou.
Filozofickým zdrojem Star Wars byly gnostické texty z Nag Hammádí, které byly v 70. letech 20. století publikovány v angličtině a s nimiž se Lucas seznámil.

O ČEM JSOU?
Celé dílo Star Wars představuje konflikt mezi řády Jedi a Sith, jejichž přívrženci mají schopnost ovládat vesmírnou Sílu. Celá hexalogie popisuje životní příběh Anakina Skywalkera (Darth Vadera), který se z rytíře Jedi stane učedníkem Temné strany Síly. Vedle toho stojí snažení Darth Sidiouse, arcizloducha, který chce ovládnout galaxii. Kromě hlavní linie má děj mnoho zápletek, chvíle napětí, humor, mezilidské vztahy, velkolepé bitvy a další ingrediance space opery.
Specialitou ságy jsou souboje se světelnými meči, které George Lucas vymyslel.

SÁGA a POSTAVY
SÁGA - Celá sága utváří předobraz lidského nepochopení a zbytečného stavění určitých věcí do opozic. Ve Star Wars totiž neexistují zlí a hodní, nýbrž jen přívrženci světlé strany (Ti co se řídí jen rozumem a neschvalují city) a těmi ze strany temné (Ti, kteří uznávají především city a míru vlastního štěstí, ale problémem je, že mezi nimi je většina city zlomených lidí prahnoucích po pomstě.) Podle starého poselství má mezi těmito stranami "rozumu a citu" nastat rovnováha, avšak každá ze stran chápe rovnováhu jen jako naprosté vyhlazení oněch "druhých". Jedna z hlavních postav, která toto pochopila, byl právě Darth Sidious, jenže toto pochopení využíval k sobeckému zlu a to je důkazem, že zlo a dobro stojí mimo tyto dvě strany a žádná není sama o sobě dokonalá. Snad tím jedním, kdo toto nejen pochopil ale také se ke sklonku života stal opravdu dobrým člověkem, byl právě Anakin Skywalker (později Darth Vader). Prošel si jak poznáním světlé a temné strany a dlouhou dobu byl svým jednáním podobný Darth Sidiousovi, jelikož také prahnul po moci (avšak často i z nesobeckých důvodů, jejichž příkladem je chtíč zabraňovat smrti), avšak vždy se v něm zachovával kousek dobra a ke sklonku života nejenom zachránil svému synovi život, ale dokonce umřel jen proto, aby ho jeho syn mohl spatřit bez helmy, která vlastně byla metaforou na jakousi starou podobu, které se již zbavil a teprve bez helmy byl vidět on skutečně takový, jaký je, skutečně již prošlý poznáním obou stran a dobra.

GALAXIE je, rozdělena na vnitřní jádro, jádro světů,vnitřní okraj,střední okraj a vnější okraj. Planety ve vnějším okraji jsou převážně zaostalejší.Čím blíže jsme vnitřímu jádru,tím bývají civilizace vyspělejší. O tom svědčí i Coruscant,hlavní město republiky.Je to nejbližší planeta u jádra ze všech. Celá planeta je dnes jedno velké moderní město, ve kterém sídlí Senát a Jediové zde mají svůj chrám.

SENÁT - není stejně jako jiné vlády řízen jedním člověkem. Budova senátu, jenž je umístěna na hlavní planetě republiky - Coruscantu,je obří kolos,z jehož středu od země vyjíždí kancléř s byrokraty na "podstavci". Ovšem byrokraté, senátoři a hlavní kancléř nejsou jediní, kdo osudu návrhu rozhoduje. Hlavní slovo má totiž rada Jediů,která musí každý jednotlivý návrh schválit nebo shodit ze stolu. Proto jsou také rytíři Jedi označováni za ochránce republiky,která by bez senátu a fungující vlády nemohla existovat. Nejvlivnějším kancléřem, byl Palpatin.Ten se dostal k moci při blokádě a invazi Obchodní Federace na Naboo.Její patnáctiletá královna Padmé Amidala (ano ta) totiž nechala hlasovat o nedůvěře tehdejšího nejvyššího kancléře Valruma.V dalších hlasováních byl Palpatin zvolen.O deset let později dal vytvořit Armádu klonů pro republiku,která byla poté nasazena do klonových válek.Na konci války,když Palpatin přivedl už jako odtajnění Sithský lord a Mistr zesnulého Darth Maula Anakina Skywalkera k temné straně,reformoval za bouřlivého potlesku Republiku na I. Galaktické Impérium a stal se sám Císařem - Imperátorem. Republika byla znovuoživena až po pádu impéria zaviněného Palpatinovou smrtí.

IMPÉRIUM - Po reformaci republiky temným lordem ze Sith Darth Sidiousem na I. Galaktické Impérium se tento Imperátor a Císař rozhodl vládnout pevnou rukou tyranie.Všichni kdo se odmítli přidat k Impériu byli buď zabiti,uvězněni či vyhoštěni na samotný kraj galaxie.Císař v Impériu vládl neomezenou diktaturou a všechny jeho povely museli být do puntíku splněny,jinak této osobě,která by úkol nesplnila,hrozila i smrt a to včetně generálů,admirálů a velitelů. Císař měl u sebe vždy zvláštní,nejspíše skleněnou černou hůl,o kterou se při svém pomalém a rozvázném kroku opíral,aby se zdálo,že je sláb,avšak ve skutečnosti byl ve formě i přes souboj s Mistrem Windu,který ho při něm znetvořil.Sidious to dokázal hned v dalším souboji s Mistrem Yodou. Protože však nemohl na celou galaxii pod vládou Impéria dohlížet sám,vyhledal několik jedinců citlivých na Sílu,ze kterých by se za normálních okolností dali vycvičit Rytíři Jedi,naučil je vycítit jeho povely vyslané pomocí Síly a vyslal je do různých koutů galaxie,kam jim potom tyto povely "posílal".Nazval je "Rukami".Imperátorovi Ruce o sobě nevěděli,každá ruka myslela,že ona je jediná svého druhu.Mezi Ruce patřila i budoucí manželka Luka Skywalkera Mara Jade.Císaři v jeho snaze ovládnout vesmír pomáhal ještě jeho bývalý učedník,nyní Mistr ze Sith,Sithský lord Darth Vader,který byl Jediem svedeným Palpatinem ze světlé strany Síly.Vader musel nosit speciální černý oblek,jenž zajišťoval základní životní funkce jeho těla,které byly narušeny při souboji s Obi - Wanem Kenobim,Mistrem řádu Jedi a Vaderovým starým mistrem,který mu usekl obě nohy a pravou (či levou ?) ruku jediným mohutným sekem.Vader potom sklouzl k lávové řece a chytl od ní plamenem.Císař jej našel ohořelého a zachránil před jistou smrtí.Vadera poté ve zdravotnickém středisku na Coruscantu dali do podoby,ve které je nyní.Nejdůležitější na jeho výstroji je jeho maska,kterou nesmí sundat,jinak by zemřel.Jediné místo,kde ji mohl sundat bylo na Star Destroyeru ve zvláštní buňce.Císař si jej pojistil i tím,že Vader nemohl přežít bez podpory temné strany,která se v Císaři skrývala.To,že se reformovala republika neznamenalo konec senátu,i když ten plnil již symbolickou roli,jelikož Impérium plně ovládalo tuto instituci.Palpatin také založil COMPNOR (Comission for the Preservation of the New Order),který se staral o výchovu a "převýchovu" obyvatel galaxie v souladu s ideály a myšlenkami Impéria. Palpatin se ovšem věnoval Impériu jen minimálně a všechen svůj zájem soustředil na Temnou stranu Síly,takže vlastně vládl jeho velkovezír Sate Pestage.
Při zničení Hvězdy Smrti se Impérium kompletně až na menší skupiny rozpadlo a jeho vláda skončila.Císař byl svrhnut Vaderem do šachty po otcovském zásahu,kterým Lukovi Skywalkerovi zachránil život.Sám pak v jeho náručí zemřel.Impérium se pak pomale stalo znovu křehkou republikou.

SITHOVÉ- byli původně stejně kladní jako samotní Jediové.Nemluvím však již po Sithech,kteří přešli,o těch v době,kdy sloužili Republice.Pak se ovšem pár jedinců odtrhlo,díky tomu,že chtěli přesně to,co měli zakázáno.Jejich hlavní základna na Korribanu,se stala výcvikovým centrem a zároveň pohřebištěm.Přízvisko Darth,založil společně s pravidlem "pouze Mistr a Učedník" ,Darth Bane.Darth Seer zase stanovil nový Sithský kodex uložený v Sith holocronu.Za dosti dlouhou dobu,zhruba 100 let,se narodil Darth Augor,který byl tak mocný,že mohl být nejsilnějším stvořením ovládajícím Sílu v galaxii.Ovšem poté na něj huplo celkem 17 (!) Jediů, v čele s mladým Jodou.Darth Plaguies byl velmi mocný Sith,shromáždil většinu Kyber krystalů a stal se daleko mocnějším (Kyber krystal dokázal až zdvojnásobit původní hodnotu Síly) jejich majitele.Poté přijal za učedníka Darth Sidiouse a daroval mu jeden z kyber krystalů.Netušil však,že Sidious (Dantuise Palpatine),již schromáždil také pár velice převelice mocných krystalů,které mu daly neovladatelnou moc,díky které zabil svého Mastera.Když vycvyčil Darth Maula,poslal jej podpořit blokádu Obchodní Federace,ten byl ovšem po zavraždění Mistra Qui Gon Jinna taktéž zabit Jinnovým učedníkem Obi - Wanem Kenobim.Hned poté měl famózní výběr nového učedníka - mohl si vybrat z Mistra Jedi Sifa Dyase,člena rady Jediů ,kyborga Detoriho (Darth Rage) a hraběte Jarda Dooka.Sidious si nejprve vybral Dyase,který se k němu ovšem při plnění mise na Kaminu odvrátil zády,a tak jej Sidious zabil.Darth Rage sice souhlasil,ovšem nedokázal přejít přes mistra Plo Koona.Hrabě Dooku bez námitek přijal,a z mocného Jedi,se kterým byla velká Síla,se stal ještě mocnější Darth Tyranus.Dooku využil muže,zastupujícího Dyase a vydal objednávku na armádu klonů z předlohy Jango Fetta,prý pro republiku.Také zneužil zrádného Jedi,který vymazal z archívu na Coruscantu z mapy Kamino,aby planeta nebyla objevena v době,kdy by to bylo nemilé.Dooku vycvičil Generála Grievouse a Asajj Ventress (Clone Wars).Grievous byl zabit Mistrem Kenobim a Asajj zemřela při úkolu zabít Anakina Skywalkera.Když byl ovšem i ten sveden k temné straně,byli zmasakrování všichni Jedi až na Mistra Yodu a Mistra Kenobiho.Kenobi v souboji porazil Darth Vadera (Skywalkera),ale nedokázal jej jako svého učedníka a přítele dorazit a uchýlil se do azylu planety Tatooine
.Sidious jako Palpatine reformoval Republiku na Impérium a sám se stal Císařem.Vyhledal skupinu lidí citlivých na Sílu,jeho "Ruce",ze kterých by se normálně staly Jedi a naučil je vnímat rozkazy posílané Silou.Ti se potom rozptýlili po galaxii,ale ani jeden nevěděl,že je jich víc - každý si myslel,že je jedinečný.Sidiousovou "Rukou" byla i budoucí manželka Luka Skywalkera Mara Jade.Nakonec byl Vader znovu poražen svým synem Lukem Skywalkerem ,ale kydž jej chtěl Sidious zabít,Vaderovi se ho zželelo a Císaře zahubil.Kvůli ztrátě Císařovi podpory zemřel i on.Impérium bylo poraženo Povstaleckou Aliancí.Sidious se sice ještě dvakrát převtělil do klonu svého těla ,ale vždy byl zabit.

Řád rytířů JEDI- vzniknul pár let po republice a fungoval jako ochrana míru v galaxii.Všichni jeho učedníci - padawané - byli trénováni v používání síly ze strany světla.Jenže jak to tak bývá,někteří jedinci chtěli víc,než jim bylo dovoleno,propadli temné straně a založili kult Sithů.Sithové a Jediové sváděli mnohé bitvy,ale pak začali spory o moc a sílu v Sithském kultu a Sithové se začali vyvražďovat.Zbyl jen jeden zkutečně poslední Sithský lord.Jedi měli tedy období klidu,pak se ale Sithové vrátili,ale po dlouhých bitvách,které s nimi Jedi svedli,byli planety zničeny a zpustošeny.Tento Sithský lord - Darth Sidious - vystupoval na veřejnosti jako nejvyšší kancléř Palpatin.Ten měl nejdříve v úmyslu zničit Jedie za pomoci svého učedníka Darth Maula,ten byl ovšem zabit mladým padawanem Qui - Gona Jinna Obi - Wanem Kenobim.Tento plán Palpatinovi nevyšel,ale později přicházel často do styku s Obi - Wanovým učedníkem,jedním z nejnadanějších Jediů historie Anakinem Skywalkerem,jemuž nahlodával mysl tak dlouho,až jej přivedl k temné straně síly.Tím se z něj stal Darth Vader.Vader následně ve jménu nově vzniklého Impéria (Palpatinem reformované republiky) vyvraždil všechny rytíře Jedi,až na Mistra Yodu a svého starého Mistra Obi - Wana,jenž Anakina porazil,ale nezabil.Vader byl uzdraven,ale nemohl žít bez podpory temné strany a bez svého obleku.Yoda se schoval na planetu Dagobah a Obi - Wan odvezl Anakinova syna Luka na Tatooine,kde vyrůstal i Anakin a sám se uschoval hluboko v pušti pod novým jménem - Ben Kenobi.Když Luke vyrostl,seznámil se s Obi - Wanem,a obdržel od něj otcův světelný meč (Anakinův),jenž mu po souboji Obi - Wan vzal pro jeho syna do úschovy.Ben ho naučil záklanímu umění Jediů a poté se na první Hvězdě Smrti obětoval,aby Luke s Hanem Sollem a princeznou Leiou mohli tuto hvězdnou stanici opustit.Na Hothu se mu zjevil jako duch a pověděl mu o mistru Yodovi,ukrytém na Dagobahu.Luke u něj téměř dokončil výcvik,ale poté se bezhlavě vydal zachránit Solla a princeznu Organu (Leiu) a byl poražen Vaderem,se kterým se na Bespinu utkal a přišel o levou ruku.Vader mu pověděl že je jeho otec a Luke se pustil stožáru,načez se propadl do odpadní šachty a následně byl zachráněn Landou Carllisianem,který byl přítelem Hana Solla a vlastníkem oblačného města na Bespinu.Luke se s protézou vrátil dokončit svůj výcvik na Dagobah.Na jeho konci zemřel přes 900 let starý Yoda a pověděl mu o jeho sestře Leii.Luke se utkal s Vaderem,usekl mu ruku a odmítl ho zabít,čímž by podlehl temné straně síly.Imperátor začal do Luka pouštět blesky,ale Vaderovi se syna zželelo a zhodil Imperátora Palpatina do šachty.Bez pomoci temné strany ovšem nedokázal žít,zemřel a Luke jej dotáhl na svou loď a odltěl těsně před výbuchem druhé hvězdy smrti,na které se souboj odehrál.Luke otce spálil,jak bylo zvykem a protože zemřel již jako Anakin Skywalker,přidal se k duchům síly Obi - Wana a Yody.Luke poté založil akademii Jedi a opět probudil její řád k životu.

OBI WAN- Ben Kenobi -neměl své začátky u Jedi jednoduché, protože jej žádný mistr nechtěl přijmout k výcviku.Když konečně Mistr Qui - Gon Jinn svolil s jeho výcvikem, Obi - Wanovi bylo již plných 13 let.O pár let později byl se svým mistrem vyslán,aby zastavil blokádu Naboo Obchodní Federací,ale Darth Sidious vícekráli OF Nutu Gunrayovi přikázal je zabít.Vícekráli plán nevyšel,a tak se oba dostali schovaní mezi armádou bitevních droidů připravujících se na invazi a dostali se na Naboo.Tam se spojili s místním Gunganem Jar Jar Binksem,který je zavedl do města pod vodou,kde dostali transport.Zachránili královnu Amidalu,a odcestovali na Tatooine,protože blokáda poškodila jejich hypermotor.Tam objevili nadaného otroka ,devítiletého Anakina Skywalkera,který byl citlivý na Sílu a měl v krvi více midichlorianů než Yoda.Qui - Gon uzavřel sázku s jeho majitelem Watooem.Anakin měl závodit v závodech pod-racerů .Po napínavém závodě přece jen vyhrál.Watoo dodal nový hypermotor a osvobodil Anakina,ze kterého chtěl vycvičit rytíře Jedi.Když Qui - Gon běžel s Anakinem k již spravené lodi,napadl je Darth Maul,ale celá posádka včetně královny Amidali odletěla na Coruscant,hlavní planetu republiky.Anakin se s ní spřátelil a při zkouškách na Jedie obstál.Rada jej však nechtěla nechat vytrénovat,protože byl prý starý.Qui - Gon s Obi - Wanem ,Anakinem a Amidalou tedy jeli na osvobozovací misi na Naboo.Když se dostali do hangáru,osvobodili piloty a snažili se odejít,za bránou stál Darth Maul.V souboji byl Qui - Gon zabit,ale Obi - Wan jej pomstil.Qui - Gonovým posledním přáním bylo,aby Obi - Wan Anakina vycvičil.Obi - Wan se vrátil na Coruscant.Mistr Yoda nejdříve s Anakinovým výcvikem nesouhlasil,ale když Obi - Wan pohrozil,že jej vycvičí i bez souhlasu rady,souhlasil.Poté Obi - Wan cvičil.Těsně před první bitvou Klonových válek byli oba i s teď již jen senátorkou Amidalou zajati a předvedeni do arény na Geonosis,aby bojovali na život a smrt s Aclayem,Nexu a Reekem.Nexu zabili a Anakin ochočil Reeka.Poté ovšem byli přichystáni k započnutí boje droidi a Droideky i s D2,ale včas se objevili Jediové a zachránili je.Po krátké účasti v bitvě začali pronásledovat hraběte Dooku až do hangáru.Tam se s ním utkali,ale ani jeden nepochodili.Poté přišel i Yoda,ale ani on neuspěl.
Během klonových válek byl zajat kancléř Palpatin,tak dostali Obi - Wan s čerstvým Jedi Anakinem Skywalkerem rozkaz osvobodit ho.Na lodi,kde byl uvězněn se opět setkali s hrabětem Dooku.Obi - Wan byl po škrcení odhozen,omráčen a zavalen rampou.Anakin Dookua na Palpatinův popud po odzbrojení (useknutí rukou) zabil a Obiho zachránil.Byli ovšem zajati a předvedeni před Generála Grievouse,který zbíral lightsabery Jediů,které zabil.Obi - Wan s Anakinem se však osvobodili,ale Grievous jim utekl.Když byl později objeven,Obi - Wan jej šel navštívit sám,jen s jednotkami klonů za zády.Po krátkém souboji,v němž mu Obi přesekl všechny čtyři (!) světelné meče se dali do honičky,která skončila u jednoho hangáru.Obi však po cestě ztratil svůj světelný meč,takže nakonec musel Grievouse zastřelit blasterem.Vrátil se k jednotce,kde mu velitel Cody předal nalezený meč.Nasedl na svou ještěrku a jel s ní po útesu,když přišel rozkaz od znetvořeného a odhaleného Palpatina,aby provedli rozkaz 66.Cody nařídil na Obiho vystřelit a nato ještěrka i s Obi - Wanem spadla dolů,tak 300 metrů do jezera.Obi pád přežil a letěl na Coruscant,když přišla zpráva od senátora Organa se souřadnicemi jejich provizorní základny,kde již byl Yoda.S ním se pak vydal do chrámu Jediů a nalezl tam mrtvé žáky i dospělé Jedie.Po změně zprávy,která naváděla Jedie do chrámu,Obi shlédl záznam a viděl Anakina,jak je vraždí,a jak vstupuje do služeb Darth Sidiouse.Dostal rozkaz od Yody,aby vyhledal a zastavil ho.Obi zašel za Padmé,ale ta i když věděla kde je,neřekla mu to.Pocítil v ní jejich ještě nenarozené děti a odešel.Když chtěla Padmé odletět,Obi se schoval na její loď.Když přistáli,utkal se s Anakinem a svého žáka porazil.Vzal si jeho meč do úschovy pro jeho syna a když doletěl zpět na základnu a po porodu Amidali uschoval jejího syna na Tatooinu k jeho nevlastnímu strýci a sám se schoval v poušti pod jménem Ben Kenobi.Když Luke vyrostl,setkal se s Benem a ten mu dal meč jeho otce.Začal ho trénovat,ale když byli lapeni Hvězdou Smrti,obětoval se,aby mohli Luke,Leia,Han Sollo a Chewbacca upláchnout a nechal se tedy Vaderem zabít.Poté našel cestu k nesmrtelnosti a Lukovi radil jen jako duch.

Hrabě DOOKU- byl ještě před Klonovými válkami Mistr Jedi,jeden z nejsilnějších a s ním byla velká Síla,dokonce taková,že slaboduché tvory dokázal zastavit pohledem.Po válce na Naboo se ale všechno změnilo,Dooku vystoupil z řádu a stal se šlechticem.Vytvořil si v sobě asi jistý odpor k Republice,protože začal kritizovat nedostatky vlády,díky čemuž se zalíbil vůdcům mnoha soustav,které se chtěli od Republiky odtrhnout.Hrabě Dooku byl trénován Mistrem Yodou,ale ač je Yoda skvělý Jedi a ještě lepší učitel řádu,nedokázal zkrotit jeho velmi silného nezávislého ducha.Dooku se stal velmi bohatým,těžko však říci,jak zbohatl natolik,že z jeho vlastní kapsy mohla být postavena obří armáda.Patří mezi dvacet Jediů,kteří vystoupili z řádu a připojili se k Sithům.Jako vyučený padawan Darth Sidiouse vedl jednání se separatisty a podílel se na masakru Jedi na Geonosis,po kterém se utkal s Obi - Wanem Kenobim a s jeho mladým učeníkem Anakinem Skywalkerem .Oba porazil,a remizoval se svým starým mistrem.Vzal plány Hvězdy Smrti na Coruscant k Sidiosovi.Během klonových válek vycvičil k umění Sithů i vůdce separatistické armády - Generála Grievouse,který zacházel se čtyřmi meči najednou,ale nedokázal ovládat Sílu vesmíru.Když se objevila temná Jedijka,Dooku ji vyzkoušel a poté se schválením Sidiouse vyslal zabít Anakina Skywalkera.Jedijka ovšem prohrála.Když byl kancléř Palpatin zajat Generálem Grievousem,utkal se na bojové lodi opět s Obi - Wanem a mladým Jedi Anakinem.Obi - Wana zneškodnil,ale Anakin mu usekl ruce a nakonec za pomoci jeho světelného meče nakonec i hlavu.

QUI GON JINN- byl vycvičen hrabětem Dooku,když byl ještě na straně dobra.Byl dobrým žákem a když se stal mistrem,nebyl na Dookuovi závislý,díky čemuž nepodlehl temné straně jako jeho mistr.Qui - Gonův první žák,Xanatos,se ale k temné straně obrátil.Kvůli tomu odmítal dlouhou dobu - kolem čtyř let - přijmout za svého nového padawana mladého Obi - Wana..Když jej přijmul a došlo na souboj s Xanatosem,porazili jej,ale nezabili a utekl jim.Poté Qui - Gon cvičil svého nového žáka,který byl velmi učenlivý a jeho pokroky byly velmi rychlé.Poté se Qui - Gon s Obim utkali s Xanatosem podruhé,ale tentokrát již byl Xanatos zabit.Když dostali od kancléře Valruma ,úkol jako diplomaté vyřešit blokádu Obchodní Federace na Naboo.Po několika problémech,kdy museli přistát na Tatooinu kvůli zničenému hypermotoru,potkal mladého Anakina Skywalkera,kolem kterého proudila velká Síla.Anakin jim chtěl pomoci.Byl "vlastnictvím" obchodníka s náhradními díly Watoa,stejně jako jeho matka,Shmi Skywalker.Qui - Gon uzavřel s Watoem dvě sázky : Pokud Anakin vyhraje závod místních pod-racerů ,Watoo dodá hypermotor a nechá si výhru.Pokud Ani prohraje,získá Watoo jeho loď Nubian 327 ,výhru a hypermotor si nechá. Poté ještě uzavřel druhou sázku.Pokud Anakin vyhraje,bude svobodný jeho matka také.Když prohraje,Watoo získá jeho superrychlý, vlastnoručně postavený kluzák. Watoo ale nesouhlasil se sázkou dvou otroků,tak hodili kostkou.Qui - Gon ovlivnil kostku silou a získal chlapce,protože jej chtě vycvičit.Když běželi k opravené lodi,tak se Qui -gon střetl sám s Darth Maulem.Na Coruscantu žádal radu ,aby podrobila Obi - Wana zkouškám na Jedie a Anakin se stal jeho novým učedníkem.Rada ovšem nesouhlasila se zkouškami Obiho,protože chtěla sama rozhodnout,kdy bude tento učedník skládat zkoušky, a Anakin byl podle nich starý.Qui - Gon tedy odletěl s královnou Amidalou,Obim a Anakinem na Naboo.Tam se opět střetl s Lordem Maul,ale to už měl na pomoc svého učedníka.I přesto byl Qui - Gon temným lordem ze Sith probodnut světelným mečem.Když Obi Maula zdolal,Qui - Gon mu řekl své poslední přání - aby Obi - Wan vycvičil Anakina.

ANAKIN Skywalker-se narodil na planetě Tatooine,Shmi Skywalkerové, jenže neměl otce.Podle Shmiich slov jej odnosila,porodila a vychovala,ale nevěděla,jak se to stalo - nicméně v EP III to bylo nejspíše řečeno,když Palpatin mluvit o tom,že ho Darth Plagious naučil ovlivnit midichloriany v těle a stvořit život = Palpatin byl nejspíše Anakinovým "otcem" -.Dostal se do otroctví,když mu byly 3 roky.V tu dobu ho Watoo zapřáhl do prací.Anakin byl nesmírně znalí v opravářství a konstruktérství,když si sestrojil protokolárního droida C3PO a závodní kluzák.Když na planetu přiletěl Qui - Gon Jinn - mistr Jedi,přišla písečná bouře a on mu,služebnici královny Naboo,Jar Jar Binksovi a astrodroidovi R2 - D2 přístřeší u nich doma.Tam se dozvěděl o tom,že jsou tu kvůli poškozenému hypermotoru museli přistát zde. Přes matčin protest jim chtěl pomoci účastí v závodech pod -racerů = kluzáků,které se měli brzy konat.Mistr Jedi přijmul pomoc.Vycítil na něm také zvláštní schopnosti Jediů a odebral mu krev na zkoušku midichlorianů - výsledný test ukázal,že v Anakinově těle je více midichlorianů,než v těle mistra Yody.Došlo mu,že Anakin je vyvolený.Qui - Gon uzavřel s Watoem dvě sázky : Pokud Anakin vyhraje závod místních pod-racerů ,Watoo dodá hypermotor a nechá si výhru.Pokud Ani prohraje,získá Watoo jeho loď Nubian 327 ,výhru a hypermotor si nechá. Poté ještě uzavřel druhou sázku.Pokud Anakin vyhraje,bude svobodný,jeho matka také.Když prohraje,Watoo získá jeho superrychlý, vlastnoručně postavený kluzák.Watoo ale nesouhlasil se sázkou dvou otroků,tak hodili kostkou.Qui - Gon ovlivnil kostku silou a získal chlapce,protože jej chtě vycvičit.Anakin následný závod po těžkém souboji se Sebulbou před cílovou rovinkou vyhrál,osvobodil se a odletěl s nimi na Coruscant.Za letu se zblížil s onou královninou služebnicí Padmé (ve skutečnosti pravé královny).Rada Jediů jej úspěšně podrobila testům pro přijetí,ale Jediové v něm cítili hrozbu,a tak jeho výcvik nepovolili.Anakin s Jedii a ostatními včetně královny Amidali odletěl na Naboo,kde jej čekala osvobozovací mise,které se původně neměl aktivně zúčastnit.Jenže když byl nalezlý v kokpitu stíhačky N - 1,objevili se Droideky i se svým generátorem štítu a Anakin se snažil pomoci,protože Jediové byli zaměstnáni přichodem Sithského lorda Maul.Než Ani našel ovládání zbraní,podařilo se mu odpoutat stíhačku a zavřít kokpit.Protože se stíhačka počala rozjíždět,pohodlně setřelil všechny tři droideky a ač nerad za něj odstartoval autopilot.Díky tomu,že s ním byl ve stíhačce i R2,který vypnul autopilota,se ujmul Anakin letu a při útoku na vesmírnou stanici obchodní federace vletěl do jejího hangáru.Tam se mu přehřál motor.Takže když odstartovával,bylo kolem něj několik bitevních droidů.Když do nich vystřelil protonové torpédo,minul je a zasáhnul generátor,načež začala celá stanice vybuchovat.Ani se z ní dostal jen tak tak.Když se dostal opět na Coruscant,zůčastnil se pohřbu Qui -Gona,který byl tím Sithem zabit.Nicméně Obi -Wan vytvořil na mistra Yodu tlak,a tak povolil jeho trénink.Obi - Wan ho začal cvičit. Po deseti letech tréninku a nějakých misiích,dostal Obi - Wan a jeho učedník úkol chránit tentokráte již jen senátorku Padmé Amidalu.Když na ni v noci zaútočí lovkyně lidí najatá Jangem Fettem,která vypustí do senátorčiny postele težce jedovaté červy,Anakin v posledním momentu červíky rozetne vejpůl.Po nějakém čase Obi odletí na planetu Kamino a Ani odletí s Padmé na Naboo .Vyzná se jí z lásky k ní,ale ona odmítá.Tam se mu ovšem zdá sen,ve kterém vidí svoji matku Shmi trpět.Řekne to Padmé a odletí spolu na Tatooine.Tam se opět setkávají s Watooem,který Shmi však už před časem prodal farmáři Larsovi,který ji osvobodil a vzal si ji za ženu.Anakin se za ním vydá a potká jeho nevlastního bratra Owena s jeho přítelkyní.Potkává i jím sestrojeného protokolárního droida C3PO.Na létajícím křesle přijede o nohy připravený Owen Lars Senior a pozve ho dovnitř.Řekne mu,že jeho matku chytili pouštní lidé - Tuskenové.To oni jej připravili o nohy,když s několika dalšími,kteří je chtěli pobít.Anakin se vydá do města Tuskenů a najde svoji matku,která umírá.Když zemře,Anakina chytne ho amok za všechny Tuskeny pozabíjí.Matčino tělo doveze zpět a poví to i Padmé,jenže v tu chvíli přijede R2 a C3PO přeloží,že přišla zpráva od Obi - Wana Kenobiho z Geonosis.Podle příkazu zprávu přepošle na Coruscant k Radě Jediů.V holozáznamu je vidět jak Obiho napadla Droideka.Ani dostane od mistra Windua příkaz zůstat s Padmé.Ta se však rozhodne zachránit Obi - Wana a tak odletí na Geonosis.V továrně na bojové droidy jsou však zajmuti a Anakinův meč zničen.Než je předvedou ,Amidala mu vyzná lásku a políbí se.V aréně jsou přikováni ke sloupům,hned vedle Obi-Wana.Vyšlo na ně zvířata,ale ty nestačí a Obi s Anim a Padmé se stávají pány situace.Bohužel se znovu objeví droideky,ale než je vydán rozkaz k zabití,odhalí se jediové s Macem Windu a začne boj.Když již zbyde jen hrstka Jedi,přiletí obrovská armáda klonů.Po krátké honičce se Ani a Obi - Wan ocitají v hangáru tváří v tvář hraběti Dooku.Oba ovšem prohrají a Anakin navíc přide o ruku.S Padmé se v poslední scéně druhé episody vezmou.
V průběhu klonových válek se Anakin konečně stane Jedim.Při osvobozování kancléře Palpatina dokonce zabije hraběte Dooku,ovšem bezbranného,a tak udělá první krok k temné straně,i když zachrání omráčeného Obiho.Padnou do pasti a jsou chyceni a předvedeni před Generála Grievouse,osvobodí se,ale Grievous uteče.Když Anakin přistane jen s půlkou původní lodi,setká se s Padmé která mu zdělí,že je těhotná.V několika dalších dnech je Anakin silně ovládán Palpatinem,který mu prozradí,že je Sithský lord.Anakin to řekne mistru Windu a ten se jej vydá zatknout.Když už je po boji,Windu se rozhodne Palpatina zabít,protože senát ani soudy jej nikdy neodsoudí.Anakin mu usekne ruku a Palpatin jej bouří blesků vyhodí z okna.Od tohoto okamžiku již není žádný Anakin Skywalker,ale jenom Darth Vader.

MACE WINDU- se narodil na Haruun Kal a stal se z něj velký mistr Jedi.Nyní předsedá s mistrem Yodou radě Jediů.Mistr Windu se naučil a používá velmi složitou a těžkou,ale účinnou techniku boje se světelným mečem Vaapad.Když cvičil Depu Villabu,naučil ji toto umění a z ní se poté také stala mistrině Jedi.Je to velmi silný,obětavý a moudrý Jedi,který si těsně před klonovými válkami sestrojil meč s purpurovou čepelí.Když se bojovalo na Geonosis,zabil Jango Fetta.Nedůvěra k Anakinu Skywalkerovi se sice nakonec ukázala jako správná,ale po vyhraném souboji s Darth Sidiousem,pocítil,že musí Palpatina zabít,protože jej žádný soud neodsoudí.Anakin mu ovšem usekl ruku s mečem a následný proud Palpatinových blesků jej vystřelil z okna přímo do propasti na Coruscantu.Stejný spůsob boje,Vaapad používal i Darth Sidious,ale v souboji s ním mu to nepomohlo. Mace byl také druhým nejstarším členm rady,protože díky živoucí Síle žil přes 800 let,ač vypadal na 35.

DARTH VADER- V momentu,kdy se Anakin Skywalker stal učedníkem Darth Sidiouse,byl z něj Darth Vader.První Vaderův úkol byl,že má jít do chrámu Jediů a všechny kdo tam jsou povraždit.Vzal si s sebou jednotku klonů a začal úkol plnit.Vraždil jednoho Jedie za druhým,jako by se nebránili.Poté se dostal dokonce až k malým žákům,kteří ještě nedostali svého mistra.Ani s těmi neměl žádné slitování.Když byli zabiti,dostal od Sidiouse rozkaz,ať se vydá vyvraždit členy separatistů na Mustafaru a protože Vader nevěděl,že byl s nimi Palpatin zpřáhnutý,myslel,že tím ukončí válku a nastolý mír.Než odletěl,zašel ještě za Padmé,která o něj měla strach.Viděla kouř z chrámu,ale Vader jí řekl,že se Jediové vzbouřili proti Republice a že musí letět s pověřením kancléře na Mustafar.Když dorazil,byli vůdcové separatistů v jedné místnosti.Pouzavíral dveře a všechny zabil.Poté přiletěla Amidala - Skywalker a Vader se k ní rozběhl.Pověděla mu,že jí Obi řekl o tom,co udělal v chrámu a že přestoupil k temné straně.Když Padmé opravdu poznala,že se ten Anakin co znala změnil,objevil se Obi - Wan,který byl schovaný v lodi.Vader ji začal škrtit a když omdlela tak ji pustil.Poté vyzval svého starého mistra na souboj.Ze začátku měl převahu a jeho technika meče byla úchvatná,jenže po projížďce lávovou řekou získal Obi převahu a hlavně výhodu pevné země.Vaderova arogance mu poručila za ním skočit,i když to byla téměř sebevražda.Obi mu jediným sekem usekl ruku a obě nohy.Jediné co mu zbylo z končetin byla jeho protéza.Poté Vader zklouzl blíže k lávové řece a chytnul od ní plamenem.Když dohořel,Obi vzal jeho meč do úschovy pro jeho dítě,které s Padmé čekala.Poté odešel.Za nedlouho dorazil i Sidious,který Vadera zachránil.Čekala ho náročná operace,kdy mu museli nahradit všechny končetiny protézami a byl uložen do svého speciálního obleku,který jej udržoval při životě.Nemohl také žít bez pomoci temné strany,která jej udržovala naživu.Když se dozvěděl,že Padmé zemřela,zničil mohutným výbojem síly všechny zdravotnické droidy v místnosti.On i Imperátor však věděli,že Padmé porodila dvojčata.Těžko říci jak. Během dalších let potíral povstalce. Když se naposledy setkal se svým starým mistrem,byl tam i jeho syn Luke a dcera Leia.Obi - Wan se obětoval,aby mohli uprchnout.Když povstalci napadli Hvězdu Smrti,byl u toho Vader taky,téměř by Luka dostal,ale objevil se Han Sollo se svým Millenium Falconem a vystřelil po něm.Sice minul,ale výbuch jeho projektilu jej vystřelil daleko od Hvězdy Smrti,která po chvíli zásluhou jeho syna Luka vybouchla.Když byli po nějaké dobé objeveni povstalci na Hothu,byl u toho Vader také,ale nikdo na něj nečekal,protože všichni už byli evakuováni.Jen Han Sollo utekl na poslední chvíli,kdy už se kolem něj shromažďovali vojáci Impéria.Vader se dočkal souboje se svým synem poté,co zajal jeho přátele Solla a princeznu Leiu Organu na Bespinu.Zvítězil,usekl Lukovi ruku.Ale poté udělal fatální chybu a řekl mu,že je jeho otcem.Luke to neunesl a pustil se z plošiny dolů,kde ho vcucla odpadní šachta.Vader také v nejisté době svedl souboj s Bobbou Fettem o hlavu Icarijské královny,která uměla věštit budoucnost.Vader tento souboj témeř prohrál,ale nakonec si její hlavu v truhle opravdu odnesl.Věštila mu dva možné osudy,buď bude Imperátorem zabit,protože pocítí jeho vzrůstající vzdor k jeho vládě,nebo Imperátora zabije a sám se stane novým Císařem.Pověděla mu také,že může jeden z těchto osudů být pravdivý,ale nemusí být ani jeden.Za tuto věštbu chtěla smrt,kterou jí dopřál,protože Imperátor chtěl,aby mu ji přinesl.Před koncem svého života se se svým synem střetl znovu,ale to již byl Luke Jedi.Vader souboj prohrál,ale Luke odmítl otce zabít,protože by tím byl sveden k temné straně síly.Imperátor jej začal zabíjet blesky,ale Vaderovi se ho zželelo a tak Císaře shodil do šachty.Protože však bylo jeho elektronické nádobíčko v obleku poškozeno Sidiousovými blesky a navíc ztratil podporu temné strany,zemřel při poslední větě a pohledu na svého syna bez masky a jako Anakin Skywalker. Dá se říci,že Anakin tedy splnil věštbu,která říkala,že vyvolený navrátí rovnováhu Síly,protože zabil posledního Sitha a sám se navrátil k straně světla. Když se Luke vrátil na Endor,spálil otce podle zvyků Jediů,a ten se navrátil v podobě ducha po boku Yody a Obi - Wana.

DARTH MAUL - Byl to Temný Pán ze Sithu a první učedník Darth Sidiouse. Jako malé dítě, byl sebrán Sidiousem, aby byl v tajnosti učený v temné straně Síly. Vyrůstal pod temným vlivem Sidiouse a stal se velmi užitečným nástrojem jeho ambicí. Maul byl mistrem forem Juyo a Jar'Kai a ovládal i starodávné bojové umění zvané Teräs Käsi. Zvolil si používat dvojbřitý světelný meč, který sestrojil podle nákresů Darth Zannah. V rocích vedoucích k Invazi na Naboo, poslal Sidious Maula na několik politických vražedných misí, nejvýznamnější byla mise proti Black Sun, ale Maul toužil zabíjet hlavně Jedie. V roce 32 BBY byl Maul vyslaný Sidiousem zabít Jedijského mistra Qui-Gon Jinna a jeho Padawana Obi-Wan Kenobiho. Sledoval je na Tatooine a potom na Naboo. Zaměstnal je během Druhé Bitvy o Theed. Maul zabil Jinna, ale udělal fatální chybu a podcenil Kenobiho. Po krátkém, ale divokém boji Kenobi zabil Sithského Pána rozseknutím napůl. V roce 0 BBY se Darth Vader střetl a porazil Dopplengänger Darth Maula vytvořeného tajemným Řádem Imperia, možná na rozkaz od Palpatina.

Mistr YODA -spolu s Mistrem Windu předsedá Radě Jediů.Jeho rasa mu poskytuje dlouhověkost,díky které zemřel až při dovršení věku 900 let,ke kterému mu ale také pomohla živoucí Síla.Na druhou stranu to byl prďola.Jeho meč má poloviční délku rukojeti i čepele,zbarvené do zelena.Je ve všech episodách SW,kromě EP IV. Sám se do bitev například v Klonových válkách nezapojuje,jen je řídí z velícího centra.Jinak za války klonů bojoval pouze s Hrabětem Dooku - Darth Tyranusem.Po prohraném souboji s Darth Sidiousem se uchýlil do vyhnanství na nehostinnou planetu Dagobah.Jeho život skončil po ukončení výcviku Luka Skywalkera,po své smrti se okamžitě spojil se Silou.

Mistryně Jedi Shaak Ti- se narodila na planetě Shili a je to Torgutka.Její rasa je velice společensky zaměřená a snaží se pracovat ve skupinách,ale Shaak Ti je zvláštní.Pracuje sama,i těžší úkoly raději koná osamotě.Je dlouhou dobu členkou Rady Jediů.Vidět ji můžete vidět pouze v EP II,při scéně na Geonosis,při záchraně Anakina Skywalkera,Obi - Wana Kenobiho a Padmé Amidaly.Vidět jste ji mohli i v EP III,pokud máte originální DVD a prohlížíte si dodatečné,nebo vystřižené scény.Na ní je zobrazeno,jak Generál Grievous zajatou Mistryni zabíjí ze zadu jejím vlastním mečem.

LUKE Skywalker-j e synem Anakina a Padmé Skywalkerových.Narodil se na vesmírné lodi senátora Baila Organy,ale byl vychován svou tetou a strýcem na Tatooinu.Když dospěl,chtěl se osamostatnit a připojit se k povstalcům bojujícím proti Impériu.Jeho strýc,Owen Lars,jej ale nechtěl pustit.Když se do jejich rukou jednou dostali roboti C3PO a R2-D2 ,Luke shlédnul neúplnou zprávu,jejíž obsah měl být doručen jistému Obi - Wanovi Kenobimu.To jméno bylo Lukovi povědomé,a díky tomu si vzpoměl na jistého Bena Kenobiho,který žil někde v poušti.Když jej nalezl,zjistil,že Ben je Mistr Jedi a že jeho otec byl také Jediem,ale byl zabit Sithem - Darth Vaderem.Ben mu dal starý meč jeho otce s tím,že mu jej dal do úschovy do doby,kdy jej Luke vyhledá.Luke se rozhodl jít s Benem na záchrannou akci ,za účelem záchrany života princezny rebelů, Leii Organy.Když to šel oznámit strýcy Owenovi a tetě,našel jen vypálený dům a ohořelé kostry.Jeho pěstouny zabili vojáci Impéria,hledající roboty C3PO a R2-D2.Vyrazil z Benem do Mos Esley,odkud se měli dopravit na Alderaan,využitím velmi drahých služeb proslulého pašeráka Hana Solla a jeho wookijského přítele Žvejkala (Chewbacca),využívajících jednu z nejrychlejší lodí galaxie - Malého Sokola (Millenium Falcon).Když odlétali,byli napadeni vojáky Impéria,ale stejně unikli.Na palubě Malého Sokola Ben naučil Luka vnímat Sílu a dal mu základní lekci.Po výstupu z hyperprostoru,kde měl být Alderann,objevili pouze spoustu asteroidů a malý měsíc.Když k němu přiletěli blíže,zjistili,že je to nějaká vesmírná stanice a chtěli letět pryč,jenže stanice je zachytila pomocí tažných paprsků a magnetismu a oni byli lapeni.Schovali se však ve skryté prostoře a vojáci je neobjevili.Dostali se na můstek a nechali tam droidy,kteří měli při objevení hrát přepadené.Po menších šarvátkách v Hvězdě Smrti - tak se jmenovala stanice - nakonec opravdu zachránili princeznu Organu.Ben Kenobi zatím vypnul přístroje,které bránili Malému Sokolu v odletu,ale když se vracel na palubu,byl zastaven a vyzván na souboj svým starým žákem,temným Sithským Lordem Darth Vaderem.Nemusel prohrát,ale aby umožnil Lukovi,Hanovi,Žvejkalovi,princezně a droidům utéci,obětoval se.Luke byl otřesen,protože měl k Benovi kladný vztah.Ten se mu však zjevil jako duch a donutil ho utéci.V útrobách droida R2-D2 ,přesněji v paměťovém jádru byly uloženy plány Hvězdy Smrti,která jak se Luke dozvěděl,svojí obrovskou silou Alderaan zničila jediným výstřelem,které chtěla Povstalecká Aliance využít ke zničení této stanice.Luke se k nim připojil a nakonec sám Hvězdu Smrti zničil.Za statečnost a za zásluhy byli on,Han a Žvejkal odměněni medalilí za zmíněné skutky.Povstalci se přesunuli na ledovou planetu Hoth,kde byl při jedné průzkumné misi Luke polapen obrovským Wampou,který si jej odtáhl do brlohu a přichytil ke stropu jeskyně.Luke měl u sebe svůj světelný meč a tak se osvobodil.V mrazu Hothu však daleko nedošel a nebýt Hana,nepřežil by.Znovu se mu zjevil Ben,který mu řekl o posledním Mistru Jedi v galaxii - Mistru Yodovi - skrytém na bažinaté planetě Dagobah.Povstalci byli objeveni a Impérium jejich základnu zničilo,takže nebyl důvod zůstat.Yoda mu dal téměř kompletní výcvik,jenže během něj měl Luke vidění,ve kterém viděl Hana,Leiu a Žvejkala trpět na Bespinu a rozhodl se je přes varování Yody i ducha Bena zachránit. Na Bespinu se utkal s Vaderem,který jej chtěl zalít do karbonitu a předvést Císaři,jenže Luke statečně odolával.Nakonec někde ve středu spodních pater Bespinu přišel Vaderovou zásluhou o pravou ruku a svůj meč.Když se odmítá podvolit,Vader mu řekne že on je jeho otcem a Luke se pustí do obrovské hloubky,kde jej vcucne odpadní šachta.Poté je zachráněn Landou Carlissianem,vlastníkem oblačného města Bespinu a přítelem Hana Solla.Když mu lékařský droid nahradí jeho useknutou ruku protézou,dokončí svůj výcvik,vyrobí si nový světelný meč se zelenou čepelí a vypracuje spolu s Leiou záchranný plán pro Hana,jež byl na Bespinu zalit Vaderem do karbonitu,předán Bobba Fettovi,který jej prodal Jabba Huttovi,vládci podsvětí na Tatooinu.I když padne do zajetí,nakonec se všichni (jak jinak) zachrání a utečou.Když se Luke vydá navštívit Yodu,stane se svědkem poklidné smrti 900 let starého Mistra Yody,který mu poví o "dalším Skywalkerovi".Ben mu dá najevo,že má sestru,dvojče,které od něj bylo z důvodu bezpečí odděleno.Luke pochopí,že jeho sestrou je Leia.Jenže Impérium během toho dokončuje druhou Hvězdu Smrti,a tak se Luke vydává znovu na pomoc.Tentokrát má však Hvězda štít,kterým nelze nijak projít,ale jehož generátor je na měsíci Endoru.Připojí se k týmu Gana,Leii,Žvejka a droidů a pomůže jim.Poté se však schválně vzdá Imperiálním vojákům,protože se chce dostat na Hvězdu Smrti za svým otcem,kterého chce zvrátit zpět k Světlé straně Síly a k Imperátorovi,kterého chce za otcovi pomoci zničit.Když se Luke dozví,že akce na Endoru byla lapena do pasti,propukne souboj mezi ním a Vaderem,který vyhraje,ale odmítne otce zabít,protože by se tím přidal k temné straně (a protože jej samozřejmě nechce zabít - pozn. autora).Imperátor do něj započne vpouštět smrtící blesky,ale Vader jej zachrání tím,že schodí Císaře do šachty,kde nalezne smrt.Luke jej před smrtí ještě naposled spatří bez masky a navráceného ke straně světla.Poté s jeho mrtvolou unikne z vybuchující Hvězdi Smrti a podle starých zvyků rytířů Jedi otce spálí.

GENERÁL GRIEVOUS- Byl příslušníkem rasy Kalesh, svůj věhlas si získal ve válce mezi Kaleshy a Huky. Po havárii vesmírné lodi, kterou zosnoval Darth Sidious, na návrh od Sana Hillam, se Grievous ocitl na prahu smrti, avšak byl vzkříšen.

JANGO FETT -Jeho rodiče byli v jeho mládí zavražděni,takže se předpokládá,že to je určující na jeho cestě k námezdním lovcům.Janga vychovali Mandaloriánci - známá armáda žoldnéřů.Ti ovšem byli Jedii vybiti.Jango se stal houževnatým a soběstačným,dodržoval dohody a tak se stal velice známým.Proslula i jeho loď - Slave 1. Později se dokonce stal,i když upravenou předlohou pro armádu klonů.Chtěl za to jen jedno.Neupravený klon sama sebe - Bobbu.Bobba se později stal ještě známějším a ctižádostivějším lovcem než byl jeho otec.Jangův život skončil na planetě Geonosis,kde při boji s Mistrem Jedi Macem Windu přišel o hlavu

BOBBA FETT- Syn slavného otce byl vychováván na Kaminu,kde mu dělala "chůvu" Taun We.Byl u smrti jeho otce a rozhodl se jej následovat.Zdědil jeho Mandaloriánské brnění,loď Slave 1,zbraň Westar - 34. Netrvalo dlouho a stal se dokonce proslulejším než byl jeho otec.Několikrát se pokusil chytit Hana Solla,podařilo se mu to až na Bespinu v oblačném městě,ovšem Han byl osvobozen.Párkrát narazil i na Luka Skywalkera,ovšem ani jednou nepochodil.Utkal se dokonce se samotným Lordem Vaderem o hlavu Icarijské královny,která uměla věštit budoucnost,ale na Vadera jen těsně nestačil a utekl.Většina lidí si myslí,že Bobbův život skončil po sražení Hanem Sollem v žaludku Sarlacca,ovšem Bobba se z něj dostal s oslabenou rukou..Pomohl mu lovec Dengar a spolu poté dlouho spolupracovali.Fettova loď Slave 1 byla v tu dobu ve skladišti Aliance na Grankouine,a tak si pořídil Slave II .Pronásledoval Solla až na Byss,ale svoji loď ztratil o planetární štít.Navrátil se tedy ke Slave 1.Ta ovšem dostala od Sollova Millenium Falconu zásah a roztavil jí obvody.Poté si Bobba nechal nahradit svou oslabenou ruku protézou a dál lovil lidi .....

AURRA SING Snoova - patří mezi nechvalně známé lovce.Tento Wookie.Nejdříve byl obchodníkem na Asterii,ale od tohoto zaměstnání upustil.Když ho polapil twi´lecký muž,stal se součástí plánu Prince Xizora,vůdce zločinecké organizace Black Sun,na polapení Luka Skywalkera a potupení Darth Vadera..I poté Snoova pracoval pro Black Sun.Jeho zvláštními poznávacími znaky jsou nesmírně tmavá srst,a náhrada oka.Jeho podobnost s Chewbaccou (Žvejkalem) se nakonec stala pro BS osudovou.Když se totiž Aliance rozhodla tuto organizaci zničit,tak se Leia převlékla za Boussha a Chewie za Snoovu.Mohlo to snad skončit jinak než zničením BS ?

DENGAR- 4-LOM byl protokolární droid,stejně jako C3PO,který měl připomínat vzhledem rasu svého majitele.Něco se pokazilo a ze 4-LOMa se stal vraždící stroj.Po krátkém "přemýšlení" se dal na dráhu námezdního lovce - lovce lidí.Dlouhou dobu spolupracoval se svým partnerem Zuckussem,ale jen do doby,kdy se rozhodl ukrást Bobbovi Fettovi Hana Solla zalitého v karbonitu.Tehdy se skryl na Slave I ,ale Bobba jej našel a svým blasterem E-33 jej "rozšrouboval".Pokud je známo,tak 4-LOM již nebyl nikdy opraven ani rekonstruován,natož vyroben znovu.

ZAM WESSEL -IG - 88 byli vyráběni v Holowanských laboratořích jako drtivá zbraň proti Rebelům.Byly to další verze bodyguard droidů,které ochraňovali a hlídali Generála Grievouse.Vytvořeny byly celkem 4 kusy - IG-88A ,B,C,D a jeden IG-72.Jeden z pěti droidů získal vlastní vědomí,zabil své tvůrce (jak už to tak bývá) a svůj program nahrál i do ostatních droidů,kteří se až na IG-72,společně vydali ovládnout továrnu na droidy na Mechisu III ,kteří jim měli pomoci dostat galaxii pod svoji moc.IG - 88 se stal námezdním lovcem,ale nechal se zajmout Darth Vaderem po bitvě na Hothu.Vydal se za Bobbou Fettem do oblačného města,ale tam jej Bobba zničil.IG-88 C a D se vydali ukrást Hana Solla zalitého v karbonitu Bobbovi,ale C byl zničen Fettem na Tatooinském orbitu a D Dashem Rendarem na Ord Mantela.IG-88A na Mechisu poručil vyrobit přesnou kopii řídícího počítače z druhé Hvězdy Smrti,který poté,když do něj nahrál svá data,vyměnil za originál,kterým chtěl dát droidům na ní povel,aby všechny zabili a opět chtěl ovládnout galaxii pomocí této stanice.Jenže zničení druhé Death Star mu plány zpřetrhalo,a když jej nalezl bez vědomí Tyko Thul,přeprogramoval ho na svého osobního strážce.

HAN SOLO - Pracoval jako pašerák pro gang Jabby Hutta. Pilotuje loď Millennium Falcon, na které provedl celou řadu riskantních a nelegálních úprav. Hana se jako malého sirotka ujal zločinec Garris Shrike. Na palubě Garrisovy lodi Trader’s Luck se naučil základy zlodějství od dalších dětí,které tam Garris držel a využíval je ke zlodějinám na Corellii, planetě, kolem které jeho loď obíhala. Garris si všiml, že z Hana vyrůstá slibný pilot, a tak ho přihlásil do závodů swoopu. Na Trader’s Luck se Han seznámil z wookieeskou kuchařkou Dewlanou; od ní se naučil rozumět jazyků Wookiů. V devánacti letech uprchl na nákladní lodi a rozhodl se pašovat koření pro Hutty na planetě Ylesii. Zde se zamiloval do Brii Tharen a rozhodl se s ní uprchnout. Odletěli spolu na Coruscant, ale jejich vztah netrval příliš dlouho. Bria Hana opustila a on se rozhodl vstoupit do Imperiální armády. Zde studoval po boku takových jmen jako například Soontir Fel a nebo Mako Spince. Po dokončení studia nastoupil jako pilot stíhačky TIE. Když odmítl zabít wookieeského vězně Chewbaccu, ten se mu za to zavázal dluhem života. Svoji loď Millenium Falcon vyhrál nad Landem Calrissianem ve velkém turnaji v sabaccu. Jednou byl nucen zahodit náklad, který vezl Jabbovi Huttovi a ten chtěl, aby mu ho zaplatil. Han ale neměl peníze. Do války proti Impériu se zapletl tak, že potřeboval rychle sehnat velký finanční obnos, aby zaplatil dluh Jabbovi Huttovi. Proto vzal Luka a Obi-Wana na Alderaan. Byl tady ale malý problém: Alderaan už nebyl. Tak je odvezl dále na Yavin IV, kde měli rebelové základnu. Tam vzal peníze za jejich převoz a šel svojí cestou. Potom se však vrátil, zachránil Lukovi život a pomohl mu zničit Hvězdu smrti. Později byl zamražen do karbonitu a zachráněn princeznou Leiou.Po obnovení republiky se oženil s princeznou Leiou. Spolu měli 3 děti:

CHEWBACCA / žvejkal /- Vystupuje v epizodách III, IV, V a VI. Má podobu vysokého chlupatého humanoida. Pochází z domovské planety Wookieeů - Kashyyyku. Odsud byl odvlečen Imperiálními otrokáři a posléze zachráněn Hanem Solem a tak se stal jeho nejlepším přítelem a současně druhým pilotem na Hanově lodi - Millennium Falconu. Stejně jako všichni Wookieeové i Chewie je neuvěřitelně loajální k těm, které nazývá přáteli a často riskuje vlastní život v jejich zájmu. Rozumí normálnímu jazyku, avšak je schopen hovořit pouze skřeky, kterým na druhou stranu rozumí Han - a ten jimi zase neumí mluvit. Je velmi vysoký, svalnatý a celý pokrytý chundelatou kožešinou. Chewbaccovým jediným oděvem je pás, který nosí přes levé rameno a který drží vak obsahující střelivo do jeho oblíbené zbraně - kuše. Protože je vynikajici mechanik, často provádí opravy na Millennium Falconu. Je však také výborný pilot a obávaný válečník. Již mnohokrát pomohl k porážce Impéria. Spolupilotoval Hanovu loď v průběhu první bitvy o Hvězdu smrti. Když byl Han zmrazen v karbonitu, Chewie sehrál významnou roli při jeho záchraně. Byl také členem úderného týmu, kterému se podařilo vyřadit z provozu štítový generátor na Endoru, což vedlo ke zničení druhé Hvězdy Smrti a porážce Impéria. Když na ně v Epizodě III kloni zaútočili, přežil jen on a jeho vůdce Tartůr ze všech Wookiů; zbytek položil život při ochaně mistra Yody. Chewie zemřel na planetě Sernpidal na začátku války s Yuuzhan Vongy, kam přiletěl s Hanem a Anakinem pomoci s evakuací uprchlíků. Těsně předtím zachránil Anakinovi život; ten si jeho smrt nikdy neodpustil.

Princezna LEIA - či později Leia Organa Solo je dcerou Padmé Amidaly a Anakina Skywalkera (později známého jako Darth Vader). Je také sestrou - dvojčetem Luka Skywalkera. Leie udělil titul Princezna její adoptivní otec. Ve filmu ji ztvárňuje herečka Carrie Fisher. Po svém narození byla ukryta na planetě Alderaan, aby ji nebylo ubíženo ze strany Impéria. Adoptoval ji Bail Organa, senátor Republiky a přítel rytířů Jedi, a díky němu získala Leia titul Princezna. Stejně jako její bratr Luke Skywalker má schopnosti ovládat vesmírnou Sílu, ačkoliv ve filmu její schopnosti příliš nevyužívá. Právě pro tyto schopnosti je pro Impérium nebezpečím (ale ani císař sám dlouho nevěděl, že má Luke sestru). Protože se přidala k Povstalecké Alianci, v Epizodě IV. se dostala do zajetí na superzbrani jménem Hvězda smrti, od které Aliance předtím ukradla plány a Leia sama je poslala pryč uložené v astromechanickém droidovi R2-D2. Darth Vader ji chtěl přinutit, aby prozradila umístění základny Aliance na Yavinu 4 a plány vrátila. Mučil ji a když i přesto odmítla, zničil pro výstrahu Alderaan výstřelem ze superlaseru Hvězdy smrti. Nakonec ji zachránil Luke - s pomocí Bena (Obi-Wana) Kenobiho a Hana Sola. Princezna z vězení unikla odpadovou šachtou, ale při útěku ztratila skupina Bena Kenobiho, který se pustil do předem prohraného souboje s Temným Pánem, aby jim dal čas k útěku. V Epizodě V. napadlo Impérium základnu na Hothu a Leia ji narychlo opustila v lodi Hana Sola a jeho parťáka, Wookieho Chewbaccy. Společně se schovali v pásu asteroidů. V Epizodě VI. se jim podařilo vypnout štít na měsíci Endoru, což významně pomohlo ke zničení druhé Hvězdy smrti. Leia Organa si později vzala kolegu a přítele Hana Sola a měli spolu 3 děti - Jacena, Jainu a Anakina. Ze všech tří byli nakonec rytíři Jedi.

C-3PO - je postava zlatého robota ze světa Star Wars. Tuto postavu ve všech šesti zfilmovaných dílech série hrál Anthony Daniels. Ve světě StarWars se jedná o zlatého protokolárního droida, kterého sestrojil Anakin Skywalker jako malé dítě. Ve druhé epizodě (Klony útočí) vystupuje jako služebník Padmé Amidaly. Stejnou úlohu má i v epizodě třetí. Je to přítel Jar Jara Binkse a nerozlučný přítel druhého robota s názvem R2-D2. Oba droidi spolu prožívají různá dobrodružství, ale jen R2-D2 má přístup k jejich společným vzpomínkám. Po vymazání paměti ve třetí epizodě se C3PO domnívá, že pracoval s binárními jeřáby.

R2-D2 -Jedná se o malého bílomodrého robota, který poprvé vystupoval na palubě lodi královny Amidaly. Postupně se stal majetkem Anakina Skywalkera. Ve třetí epizodě patřil kapitánovi Wedgi Antillesovi. Ve čtvrté epizodě obdržel od princezny Leiy Organy úkol, aby našel a kontaktoval Obi-wana Kenobiho na planetě Tatoine. R2-D2 je astromechanický droid, který funguje místo opraváče na lodi.info. zde použité je z vlastních nebo jiných zdrojů např. wikipedia, star wars of.web.site